BARF-Ekspert®

Żwacz zielony

Żwacz to jedna z czterech komór żołądka bydła. Składa się z błony śluzowej i warstwy mięśniowej. Jako karma dla psów oferowany jest jako żwacz zielony lub oczyszczony. Żwacz świeży lub inaczej zielony pozostawia się całkowicie bez obróbki, dlatego nawet zamrożony zachowuje świeży kolor nasyconej zieleni i ma znacznie wyższą wartość odżywczą niż żwacz oczyszczony.

Treść żwacza, która pozostaje na jego ściankach i również jest spożywana przez psa, składa się z tzw. flory i fauny żwacza. Jest to 200 różnych rodzajów bakterii, takich jak np. bakterie kwasu mlekowego, które przyczyniają się do utrzymywania zdrowej mikroflory jelitowej Twojego psa.

Ponadto żwacz zielony to dobre źródło witamin, minerałów (wysoka zawartość żelaza) i choliny (dobrej w przypadku uszkodzeń wątroby). Żwacz zielony oferowany jest jako produkt mielony; struktury żwacza są jeszcze dobrze widoczne.

Dodatkowe informacje / skład:
Skład: żwacz: 100%

Wskazówka: Firma K&K Petfood GmbH uzyskuje swoje surowce, takie jak między innym „zielone żwacze”, z własnej ubojni w Perlebergu. Bydło w tej ubojni (zwierzęta ubojowe / krowy) pochodzi głównie z chowu pastwiskowego. Może się zdarzyć, że zwierzęta wypasane na pastwisku zjedzą czasem razem z trawą także różne przedmioty, takie jak na przykład kamienie, metal, szkło, plastik itd., które mogą się potem znaleźć w ich żołądku. „Zielony żwacz” to jedna z czterech komór żołądka bydła. 

Czysto naturalny produkt „zielony żwacz” nie jest myty podczas produkcji w naszej ubojni, lecz jedynie wysypywana jest jego główna zawartość, aby pozostawić wszystkie włókna roślinne, ważne składniki odżywcze, witaminy i przede wszystkim florę oraz faunę. To właśnie jest między innymi powodem, dlaczego psy tak chętnie jedzą „zielone żwacze”. 

Mimo ścisłych kontroli jakościowych i ogromnej staranności nie zawsze udaje się całkowicie usunąć wszystkie ciała obce znajdujące się w „zielonym żwaczu”. Zalecamy w związku z tym sprawdzenie produktów pod kątem obecności ciał obcych przed podaniem ich psu, jako że zdrowie wszystkich domowych pupili szczególnie leży nam na sercu.  

  • Artykuł schłodzony: Tak

Żwacz to jedna z czterech komór żołądka bydła. Składa się z błony śluzowej i warstwy mięśniowej. Jako karma dla psów oferowany jest jako ...

Więcej informacji

Dodatkowe informacje
Tak
Tak
Tak
Składniki analityczne
15 %
12 %
1,5 %
76 %

1000 g (Paczka)
500 g (Kiełbaski)

9,00 zł*

9,00 zł / kg


Powrót

WSKAZÓWKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Chcecie w przyszłości żywić swojego pupila w sposób zdrowy i zbilansowany zgodnie z metodą BARF... więcej...

NOWOŚĆ: B.A.R.F. kalkulator

Tak bez problemu obliczysz faktyczne zapotrzebowanie żywieniowe Twojego czworonoga! więcej...

100% Made in Germany

Wszystkie nasze zwierzęta ubojne pochodzą z niemieckich gospodarstw i są hodowane na pastwiskach. więcej...


Jesteśmy na Facebooku
Zapraszamy ponownie. więcej...